icon

Ayşe Dağdeviren İle Herbalife satış uzmanı olmak ister misiniz?

Şimdi sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız benimle iletişime geçin. Geleceğin en iyi mesleklerinden olan Herbalife işi için kendinize güvenmeniz yeterli.

0543 256 12 29

Gümüştekin, Burçlu Çavuş Sk. No:132, 27100 Şahinbey/Gaziantep

instagram post05

Zayıflamak için tavsiyeler?

57 / 100

Gaziantep Zayıflama merkezi olarak kilo vermenizde işinize yarayacak bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

  • Kilo alımınıza dikkat edin: Günlük kalori alımınızı, vücudunuzun harcadığı kalori miktarından daha az olacak şekilde sınırlayın. Bunun için, yediğiniz yiyeceklerin ve içeceklerin kalorilerini takip edebilirsiniz.
  • Sağlıklı beslenmeye dikkat edin :  Meyve, sebze, tam tahıllar ve yağsız protein gibi sağlıklı yiyecekleri tercih edin. İşlenmiş gıdalardan, şekerli içeceklerden ve fast food’dan uzak durun.
  • Düzenli egzersizler yapın:  Haftada en az 150 dakika orta düzeyde veya 75 dakika yüksek düzeyde aerobik aktivite yapın. Ayrıca, haftada en az iki gün kuvvet antrenmanı yapın.
  • Günlük Yeterince uyuyun: Yeterince uyumak, kilo vermenize ve kilonuzu korumanıza yardımcı olabilir. Yetişkinlerin her gece 7-8 saat uyuması önerilir.

instagram post03 1

İşte size daha spesifik bazı tavsiyeler:

  • Öğünlerinizi atlamayın: Öğün atlamak, açlık hormonlarının salgılanmasına ve daha fazla yemek yemenize neden olabilir.
  • Porsiyonlarınızı kontrol altına alın: Porsiyonlarınızı normalden biraz daha küçük tutarak, daha az kalori alımını sağlayabilirsiniz.
  • Su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin: Su, metabolizmanızı hızlandırmaya ve daha tok hissetmenize yardımcı olabilir. Günde en az 8 bardak su içmeye çalışın.
  • Stresinizi ayarlayın, onu yönetin: Stres, kortizon hormonunun salgılanmasına neden olabilir. Kortizon, iştahı artırabilir ve kilo alımını kolaylaştırabilir. Stresi yönetmek için yoga, meditasyon veya derin nefes alma gibi teknikleri deneyebilirsiniz.

 

 

Zayıflamak için sabırlı ve kararlı olmanız gerekir. Kilo verme süreci zaman alır ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uzun vadeli değişiklikler yapmanız gerekir. Bizler de tam bu nokta da sizlere destek vermekteyiz. Kilo verme başarılarınıza katkı sağlamak sevinçlerinize ortak olmak için  Gaziantep Zayıflama merkezine bekleriz.