icon

Ayşe Dağdeviren İle Herbalife satış uzmanı olmak ister misiniz?

Şimdi sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız benimle iletişime geçin. Geleceğin en iyi mesleklerinden olan Herbalife işi için kendinize güvenmeniz yeterli.

0543 256 12 29

Gümüştekin, Burçlu Çavuş Sk. No:132, 27100 Şahinbey/Gaziantep

instagram post06 1

Az yemek zayıflatırmı ? Kilo vermek için ne kadar yemeliyim?

62 / 100

Zayıflamak için yemeği az tüketmek mi lazım?

Son zamanlarda duyduğumuz sorulardan birisidir bu. Zayıflamak için az yemek yemek şart değildir. Aslında, ne yediğiniz daha önemlidir. Doğru yiyecekleri seçerek ve sağlıklı bir beslenme düzeni uygulayarak kilo verebilirsiniz.

instagram post06 1

Kilo Vermek için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Günlük kalorinizi azaltın. Kilo vermek için harcadığınızdan daha az kalori tüketmeniz gerekir. Bunu, porsiyon boyutlarınızı küçülterek, daha az kalorili yiyecekler seçerek ve daha az sıklıkta yemek yiyerek yapabilirsiniz.
  • Sağlıklı yiyecekler yiyin. Taze meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar ve yağsız proteinler gibi sağlıklı yiyecekler kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu yiyecekler, tokluk hissini artırarak daha az yemenize yardımcı olur.
  • Düzenli egzersizler yapmaya çalışın. Egzersiz, kilo vermenize ve kaslarınızı korumanıza yardımcı olabilir. Haftada en az 150 dakika orta düzeyde aerobik aktivite veya 75 dakika yüksek yoğunluklu interval antrenman (HIIT) yapmanız önerilir.

Az yemek yemek, kilo vermek için hızlı bir yol gibi görünebilir, ancak bu bir çözüm değildir. Az yemek yemek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri almasına engel olabilir ve bu da sağlık sorunlarına yol açabilir.

Az yersem ne kadar kilo verebilirim?

Az yerseniz, kilo vermeniz muhtemeldir. Ancak, ne kadar kilo vereceğiniz, ne kadar az yediğinize, ne kadar aktif olduğunuza ve metabolizmanıza bağlı olarak değişecektir.

Genel olarak, günlük kalori alımınızı günde 500-1000 kalori azaltarak haftada 0,5-1 kilo verebilirsiniz. Örneğin, günde 2000 kalori tüketiyorsanız, günlük kalori alımınızı 1500-1000 kaloriye düşürerek haftada 0,5-1 kilo verebilirsiniz.

Ancak, çok az yemek yemek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri almasına engel olabilir ve bu da sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için günlük kalori alımınızı aşırı derecede azaltmamalısınız.

Zayıflamak için sağlıklı bir yol izlemek istiyorsanız, Gaziantep Zayıflama olarak sizlere her daim yardım etmek için buradayız.