icon

Ayşe Dağdeviren İle Herbalife satış uzmanı olmak ister misiniz?

Şimdi sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız benimle iletişime geçin. Geleceğin en iyi mesleklerinden olan Herbalife işi için kendinize güvenmeniz yeterli.

0543 256 12 29

Gümüştekin, Burçlu Çavuş Sk. No:132, 27100 Şahinbey/Gaziantep

Su içmek zayıflatır mı?

51 / 100

Su içmenin zayıflamaya faydası var mıdır?

Su içmek hem zayıflatır hem de en önemli organlarımızın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Böbrekler, kalp damar, solunum ve sindirim sistemleri, üreme sistemleri ve sinir sistemleri gibi başlıca organlarımızın en önemli kaynağı sudur. Su bu kadar önemli olmasına rağmen çoğumuz günlük tüketmemiz gereken suyu almıyoruz. Dolayısıyla sindirim sistemi yavaşlar, halsizlik ve yorgunluklar yanında kilo vermemiz zorlaşacaktır.

inner blog thumb01
Kendinize bir çizelge ayarlayın ya da kafanızda oluşturun, bugün en az 2-3 litre su içeceğim diyerek, her aklınıza geldiğinizde 1-2 bardak suyunuzu için, yemeklerden önce 1-2 bardak su hazmı kolaylaştıracaktır. İsterseniz içerisine biraz limon sıkarak da tüketebilirsiniz. Yüksek tansiyon ve kolesterolünüz için de şifa gibi olacaktır. Yapılan araştırmalarda Erkeklerin en az 3.7 Litre kadınların ise 2.7 Litre su içmesi öngörülmüştür. Ne yazık ki ülkemizde pek dikkat edilmemektedir. Sağlığınız için su içmeyi ihmal etmeyin. Vücudumuzun %60’nın su olduğunu unutmayarak, Zayıflamak, zinde kalmak ve enerjik olmak için su hayatımızın en önemli besin kaynağıdır.